Išvyka į Druskininkus

Gegužės 25 d. 2 b ir 4 a kl. mokiniai išvyko į pažintinę ekskursiją po Pietryčių Lietuvą – Dzūkiją.

Pirmoji stotelė – Merkinės piliakalnis. Nelengva buvo kopti į piliakalnį. Tačiau nuo viršaus atsivėrė nuostabiausia apylinkių panorama – Merkio ir Nemuno santaka, joje esanti sala.

Įvažiavę į Druskininkus sustojome prie miško muziejaus ,,Girios aidas“. Čia vaikai susipažino su Dzūkijos miškų gyvūnais, paukščiais, vabzdžiais ir augalais.  Džiugino tautodailininkų darbai, interaktyvūs žaidimai. Aplink muziejų įrengtame pasivaikščiojimo take pasigrožėjome medinėmis skulptūromis, drožiniais, vaikai žaidė prie muziejaus įrengtoje žaidimų aikštelėje.

Taip pat Druskininkuose apsilankėme M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, kur mokiniai klausėsi muzikos, išsirinko labiausiai patikusį dailininko paveikslą, apžiūrėjo ir V. K. Jonyno galerijos eksponatus.

Amatų centre ,,Menų kalvė“ ženkliuko kūrimo edukacijoje mažieji ekskursantai pasigamino po du originalius aksesuarus – ženkliukus. Toliau vaikščiodami po miestą antrokai apžiūrėjo ,,Apverstą namą“, o ketvirtokai prie Nemuno paragavo ,,Grožio šaltinio“ vandens. Neaplenkė ir parduotuvėlių, ir kioskų, ir žaidimų automatų.

Pavakare nuvažiavome į netoli Druskininkų esantį skulptoriaus A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parką. Ratnyčėlės upės vingiuose ir medžių paunksmėje slėpėsi gausybė unikalių skulptūrų. Jos stebino, nes judėjo, skleidė įvairius garsus, kvietė žaisti ir džiaugtis.

Smagu, kad visą dieną džiugino saulė. Laikas bėgte prabėgo. Kai vaikai važiavo namo, pažadėjo su savo šeima sugrįžti į Druskininkus.

Pradinių klasių mokytojos Jolanta Dulskienė ir Dainora Garbštienė