Projektas,,Lietuvos karaimų istorijos labirintais”

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, įgyvendindamas Tautinių mažumų integracijos į Lietuvos visuomenę, išsaugant jų tapatumą, programą, kasmet skelbia konkursą tautinių mažumų kultūros projektams finansuoti. Projektų konkurse, paskatinti Rūdiškių gimnazijos direktorės Jelenos Ignatovič, dalyvavo ir šios gimnazijos 7a klasės mokiniai bei jų klasės vadovė V.Patinskienė. Kadangi 2022 m. paskelbti Lietuvos karaimų metais, būtent tai ir leido atidžiau pažvelgti į ilgametę lietuvius ir karaimus siejančią istoriją. Pasirinkta projekto tema,,Lietuvos karaimų istorijos labirintais” paskatino atsigręžti į karaimų kultūros paveldą, ugdyti norą pažinti savo ir kitų tautų istoriją, kultūrą, papročius ir tradicijas. Keliauti Lietuvos karaimų istorijos labirintais pasiūlėme ir Biržų,,Saulės” gimnazijos mokiniams. Vykdydami projekto veiklas gegužės 19 dieną vykome į edukacinę išvyką į Trakus, dalyvavome edukacijoje,,Karaimiškų kibinų kepimas“. Šiose veiklose gegužės 27 dieną dalyvavo ir Biržų,, Saulės“ gimnazijos mokiniai. Smagu buvo keliauti karaimų istorijos bei kultūros labirintais, pažinti šios tautos unikalius bei savitus papročius, tradicijas, ieškoti mus vienijančių istorijos vingių.

Vita Patinskienė, 7a klasės vadovė