Jaunieji tyrinėtojai Bernardinų sode

Mūsų klasei joks lietus nebaisus! Šios šaunios bei įdomios ekskursijos Bernardinų sode blogiems orams nutraukti nepavyko.

Atvykus į Vilnių, į Bernardinų sodą, mus  pasitiko maloni gidė, su kuria mes ir praleidome visą ekskursijos laiką. Drauge aiškinomės, kodėl sodo pavadinimas būtent toks? Kas jį įkūrė? Ir kas prižiūri dabar? Po susipažinimo ėjome tyrinėti augalų, bandėme užuosti naujus kvapus. Klausėmės pasakojimų, istorijų apie Vilniaus praeitį, apie garsių, čia stūksančių pastatų kilmę. Pasimokę žaidėme  smagius žaidimus.

Taip pat spėjome pabuvoti ir Katedros aikštėje, Valdovų rūmų kieme, apžiūrėjome įdomią šių statinių architektūrą. Pakalbėjome apie pilių išsidėstymą kunigaikščių laikais, tyrinėjome ankstesnį Vilniaus centro maketą, atradome senų, deja, neišlikusių pastatų. Pašmižinėjome ir po Katedrą, visi sugalvojome savo norą apsisukdami ant stebuklingosios Katedros aikštės plytelės.

Vilniaus centras, jame žydintys sodai, stūksantys rūmai – tai puiki vieta ir galimybė kiekvienam pažinti savo valstybės istoriją, kultūrą, tradicijas.

                                                                                        6 a klasės mokinė Aurelija Pavliukovič

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *