Žemės dieną plazdėjo Žemės vėliava

Kasmet kovo 20-ą minima Žemės diena. Būtent šią dieną ateina astronominis pavasaris arba pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Rūdiškių gimnazijos jaunieji  turistai prisidėjo prie šios šventės minėjimo. Kartu su Trakų rajono turizmo ir laisvalaikio centro dalyviais vykome į Rūdiškių medelyną. Čia turistai  pakėlė Žemės vėliavą. Mus sutiko ir supažindino su medelyno istorija. Visame medelyno plote įrengta moderni laistymo sistema. Po to apžiūrėjome auginamų augalų plantacijas. Miško atkūrimui ir įveisimui medelyne auginami eglių, pušų, ąžuolų, bukų, juodalksnių, klevų, beržų ir kitų vietinių medžių bei krūmų rūšių sodinukai. Gavome praktinių patarimų, kaip galima pasidauginti augalų namuose  iš sėklų. Po susitikimo supratome, kad medelyne išauginti sodinukai prisitaikę augti mūsų klimato sąlygomis, todėl yra atsparesni ligoms ir šalčiui.

Paskui vyko viktorina, kurioje mes laimėjome daugiausia prizų. Na, ir kokia gi iškyla be turistinio laužo? Susėdę ratu, gurkšnodami arbatą džiaugėmės saulės spinduliais ir puikia draugija.

                                                       Violeta Bakšienė, jaunųjų turistų būrelio vadovė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *