Tautinių mažumų departamento atstovų viešnagė Rūdiškių gimnazijoje – proga apžvelgti metus su „Gyvenu laisvai!”

Rugsėjo 13 d. Rūdiškių gimnazijoje lankėsi Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės  direktorė Vida Montvydaitė, Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė, taip pat šio skyriaus vyriausioji specialistė, koordinuojanti Pietryčių Lietuvos projektus, Aušra Šokaitienė ir departamento juristas Robert Duchnevič. Susitikime dalyvavo Rūdiškių gimnazijos direktorė Jelena Ignatovič ir projekto „Gyvenu laisvai!” komandos atstovai su projekto koordinatore Trakų r. Loreta Masiene.

V. Montvydaitė trumpai pristatė departamento veiklas, pakvietė gimnazijos bendruomenę bendradarbiauti: aktyviau dalyvauti  konkursuose, skelbiamuose paramai gauti. Šiais metais jau lapkričio mėnesį bus priimamos paraiškos tautinių mažumų kultūros sklaidos ir kultūrinio bendradarbiavimo Pietryčių Lietuvoje projektams.Be to, departamento atstovai domėjosi projekto „Gyvenu laisvai!” veiklomis Trakų krašte.

Todėl mokiniai, komandos „Trakas” nariai, taip pat glaustai ir informatyviai papasakojo svečiams apie praėjusių metų veiklą projekte. Gabrielė Petruškevičiūtė, Dominyka Steponkevičiūtė ir Agnė Vaitulionytė sukūrė pristatymą, kuriame apžvelgė visą 2015-2016 m. m.  veiklą projekte: paskaitas, diskusijas, kūrybines dirbtuves, susitikimus, išvykas, žygius, stovyklas ir kt. Pavyzdžiui, merginos suskaičiavo, kad per mokslo metus išklausyta 17 paskaitų, jas skaitė ir kvietė mokinius diskutuoti aktualiais tapatybės ir savo vietos šiame krašte suvokimo klausimais Algimantas Aleksandravičius, Tautvydas Kaltenis, Artūras Dubonis, Virginijus Savukynas, Vykintas Vaitkevičius, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Norbertas Černiauskas, Andrius Kaniava, Arvydas Anušauskas, Audronė Nugaraitė, Dainius Radzevičius,  istorikas prof. Alfredas Bumblauskas ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugijos pirmininkas Vytautas Bruveris  ir kiti žymūs žmonės, savo sričių profesionalai. Kaip pabrėžė abiturientas Vilius Kumparskas, galimybė ne tik gyvai pamatyti juos, pasiklausyti šių žmonių, kuriuos paprastai išvystame tik TV ar spaudoje, bet ir dirbti su ekspertais yra neįkainojama jauniems žmonėms. Ir šią galimybę mes turime projekto„Gyvenu laisvai!” bei jo sumanytojos, viešosios įstaigos „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“ direktorėsDianos Skučaitėsdėka.

Akvilė Zalieckaitėsukūrė ir pristatė gražiausių visų metų nuotraukų rinkinį. Būtent nuotraukoms, vaizdams mūsų komanda skyrė ypatingą dėmesį, nes kuriame naujų turistinių maršrutų Trakų r. lankstinuką. Daug nuotraukų padaryta žiemą vykusiame žygyje Karališkuoju keliu, kai su Vykintu Vaitkevičiumi pirmąkart po kelių šimtų metų praėjome archeologo atkurtu autentišku Karaliaučiaus keliu nuo Senųjų Trakų pro Pilialaukį, Bedugnę, Aluoną iki Rūdiškių (iš viso 25 km).

Erika Zalieckaitė ir Vilius Kumparskas papasakojo apie 13-os komandos narių įspūdžius iš liepos mėn. Margyje, netoli Trakų, vykusios Tarptautinės ateities lyderių mokyklos (IFLS). Stovyklą finansavo Britų Taryba.

Karolina Franckevičiūtė džiaugėsi galimybe rugpjūčio pabaigoje dalyvauti Kūrybiškumo stovykloje Alantoje, kur su aktoriais ir režisieriais buvo mokomasi judesio, kūno plastikos ir kitų įdomių aktorinio meno dalykų (dalyvavo 2 mokinės).

Nebespėjome svečiams parodyti V. Savukyno laidos „Istorijos detektyvai“ (rugpjūčio 18-os dienos) apie Rūdiškių lobio paiešką, kurioje nusifilmavo projekto dalyvis, dabar jau VGTU studentas Rokas Jankauskas ir Rūdiškių bendruomenės „Pušynas“ pirmininkė Edita Vorobjovienė. Rūdiškių lobis – tai irgi mokinių sukurtas interaktyvus žaidimas, įtrauktas į naująjį lankstinuką.

Nespėjome papasakoti daug ko. Tačiau taip būna visada, kai iš tiesų turi kuo pasidalinti, kai veiklos ir naujos patirties tiek daug.

 Loreta Masienė

pristatymas gyvenu laisvai

GL-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *